info@bursadokukoleji.com
şehrin ilk montessori okulu!..
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Üretkenlik Becerileri

ZOMETOOL-CREATOR-3

Zometool oyuncak çocuklar için mükemmel bir tasarım kitidir. Mimarlar, ressamlar, heykeltıraşlar ve sanatçılar zometool creator dan faydalanmaktadır. Bilim adamları parçacıkları ve etkileşimlerini anlatırken zometool modellerini kullanmaktadır. Eğitimciler sanat, kimya, fizik, mühendislik ve matematikteki birçok temel kavramın rahat anlaşılması için zometool creator 3 kullanabilir.

BİLGİ AL >>
TOMTECT-500

TomTecT, çocuğun ellerini kullanabilmesi, isterse bir şekilden diğerine dönüştürerek geliştirebileceği her türlü yapıyı hızlı ve ustaca bir şekilde oluşturması için tasarlanmış, zekice bir oyundur. TomTecT ile binalar, köprüler, hayvanlar, uçaklar, gemiler, otomobiller, evler ve diğer çeşitli şekiller yapılabilir..

BİLGİ AL >>
STRUCTURES (KAPLA)

Kapla, 4 yaştan yetişkinlere kadar oynanabilecek, hem bireysel hem de grup oyunu olarak kullanabileceğiniz bir oyundur. Oyunda el becerisi ve dikkat gelişimi, farklı bakış açıları, denge yeteneği, hayal gücü gelişimi, fizik kanunlarını kavrama gibi çok sayıda kazanım vardır. Kapla oyununun içeriğinde 200 parça ahşap blok bulunmaktadır. Yapılan şekiller hiçbir montaj ve yapıştırma yapılmaksızın sadece dizme yöntemiyle üretilir.

BİLGİ AL >>
RORY’S KÜPLERİ

Rory’nin Hikaye Küpleri oyunu 6 yaş ve üzeri çocuklarda hayal gücü gelişimi, sözel ifade yeteneği, kelime dağarcığı gelişimi ve hafıza gelişimi gibi kazanımları olan, hem bireysel hem de grup olarak oynanabilen bir oyundur. Oyunun içeriğinde üzerinde farklı şekilleri olan 9 tane küp bulunmaktadır.

BİLGİ AL >>
MANDALA LEGESPIEL

Mandala şeklinde tasarımlar yapılmaktadır.

Sonra boyanmaktadır.

BİLGİ AL >>
MAKEDO

Makedo en açık uçlu, çocukların kendi oyuncaklarını kendilerinin yaptıkları bir sistemidir. Pinler, klipsler, sabitlenebilen menteşeler, güvenli plastik mini testere ile tasarımlar yapabilirsiniz.

BİLGİ AL >>
LAQ BASIC

Küçük yaş grubu için dikkat, el becerisi, yaratıcılık, hayal gücü becerilerini geliştiren, ileri yaşlarda ise yavaşlayan el becerileri için eksersiz ve beyin jimnastiği için önerilen bir oyun setidir.

BİLGİ AL >>
EDU TIP

Küçük Motor Becerileri, 3 Boyutlu Düşünme yeteneklerini geliştirir. Islat, yapıştır, oyna..

BİLGİ AL >>
DIXIT

Her turda anlatıcı kişi kartındaki resimle eşleşen kısa bir cümle veya kelime söyler. Sonra her bir oyuncu söylenenle en iyi eşleşen kartını seçer. Anlatıcı kısacık hikayesini söylediğinde diğerleri anlatıcının hangi kartı düşündüğünü tahmin etmelidir. Anlatıcının kartını doğru tahmin ederseniz oyun alanında ilerlersiniz. Diğerlerini bu hikayeyle en iyi sizin kartınızın eşleştiğine ikna ederseniz daha da ileri gitme şansınız olur.

BİLGİ AL >>
AKIL KÜPLERİ

Birbirine geçen küpler ile birçok şekil (eşya, hayvan, sembol vb.) yapılabilmektedir. Zekayı ve el yetenenklerini geliştirici etkisi yüksektir.

BİLGİ AL >>