şehrin içinde doğa
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Hakkımızda

DOKU HAKKINDA

Doku Koleji, 300 öğrenci kapasitesi ile Bursa’da anaokulu,  ilkokul ve ortaokul düzeylerinde dünya standartlarında eğitim vermektedir.

FELSEFEMİZ

Doku Koleji Anaokulunda, bütünsel gelişime önem vererek çocuğun tüm gelişim alanlarını eşdeğer oranda destekleyen, bireysel farklılıkları değerlendiren ve çocuk merkezli bir program uygulanmaktadır. Anaokulunda Montessori eğitimi kullanılmaktadır.

        Doku Koleji İlkokulunda; çocuğun kendini mutlu ve güvende hissettiği, öğrenmekten keyif aldığı, duygusal ve sosyal gelişiminin sağlandığı aidiyet hissiyle gidilen bir yer olmalıdır. Öğrenilenlerin kalıcı ve yaşamla ilişkili olması, değerler ve beceriler üzerine inşa edilmesi temel eğitimimizin önceliğidir.

 

Doku Koleji Ortaokulu eğitim programında yenilikçi ve etkin öğrenme yaklaşımı ile harmanlanmış çağdaş bir müfredat takip edilmektedir.

Olumlu disiplin anlayışı ve ezberden uzak yaratıcı öğrenme ortamları ile Doku Koleji Ortaokulu, öğrencilerine kendilerini en doğru şekilde ifade edebilmelerine olanak sunan, farkındalık kazanarak kendi yeteneklerini keşfetmelerini ve hedefler belirleyebilmelerini sağlayan bir program sunmaktadır.

Akademik müfredattın çeşitlendiği ve branşlaşmanın güçlendiği bu dönemde öğrenciler ulusal ve uluslararası alanlarda akademik, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere de yönlendirilmektedir.

MİSYONUMUZ

Gerçek potansiyelimizi, eleştirel düşünce ve etkin işbirliği ile dünyaya anlamlı katkılar sunarak keşfedip geliştirmek.

HEDEFLERİMİZ

Doku Koleji olarak verdiğimiz eğitim-öğretim programları ile;

Uluslararası deneyimlerden yararlanarak, bütünleştirici, zengin bir müfredatla öğrencileri bir üst eğitim kurumuna hazırlarken evrensel değerlere sahip; iyi bir dünya oluşturulmasına katkı sağlayan bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizi; araştırmaktan, öğrenmekten ve üretmekten zevk alan, duyarlı, eleştirel ve dönüşümlü düşünen, yeniliklere açık, yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen, saygılı, disiplini içselleştirmiş, akademik ve sosyal becerilerini geliştirmeyi önemseyen, ana dilini ve hedef dilleri olan İngilizceyi Avrupa Dil Standartları’na göre kullanabilen, problemlerle karşılaştığında çözüm üretebilen, bilgiyi, hayatına aktararak gerektiği durumlarda kullanmasını bilen, kendi geleceğini hazırlayan bireyler olarak yetiştirmek önceliğimizdir.

Öğrencilerimizin,

  • Gerçek potansiyellerini, eleştirel düşünce ve etkin işbirliği ile dünyaya anlamlı katkılar sunarak keşfedip geliştirmelerini,
  • Sorgulayıcı bakış açısına sahip olmalarını, kendilerini doğru ve cesurca ifade edebilmelerini,
  • Sanatsal, sportif, kültürel faaliyetlerin de kişisel gelişimde etkin olduğu bilincini kazanmalarını,
  • Bilginin ve öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu fark etmelerini,
  • Çevre bilinci ile donanmalarını, her canlının değerli olduğunu bilip yaşama haklarına saygı duymalarını,
  • Toplumsal değerleri önemsemelerini, korumalarını ve gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarını,
  • Kültürel mirasa, etik değerlere önem vermelerini; geçmişlerini tanımalarını ve geçmişten aldıkları değerleri koruyarak geleceğe aktarmalarını,
  • Sorumluluk alabilmelerini ve liderlik vasıflarına sahip olmalarını, hedeflemekteyiz.