info@bursadokukoleji.com
şehrin ilk montessori okulu!..
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Hakkımızda

DOKU HAKKINDA

Doku Koleji, 300 öğrenci kapasitesi ile Bursa’da anaokulu,  ilkokul ve ortaokul düzeylerinde dünya standartlarında eğitim vermektedir.

FELSEFEMİZ

Doku Koleji Anaokulunda, bütünsel gelişime önem vererek çocuğun tüm gelişim alanlarını eşdeğer oranda destekleyen, bireysel farklılıkları değerlendiren ve çocuk merkezli bir program uygulanmaktadır. Anaokulunda Montessori eğitimi kullanılmaktadır.

        Doku Koleji İlkokulunda; çocuğun kendini mutlu ve güvende hissettiği, öğrenmekten keyif aldığı, duygusal ve sosyal gelişiminin sağlandığı aidiyet hissiyle gidilen bir yer olmalıdır. Öğrenilenlerin kalıcı ve yaşamla ilişkili olması, değerler ve beceriler üzerine inşa edilmesi temel eğitimimizin önceliğidir.

 

Doku Koleji Ortaokulu eğitim programında yenilikçi ve etkin öğrenme yaklaşımı ile harmanlanmış çağdaş bir müfredat takip edilmektedir.

Olumlu disiplin anlayışı ve ezberden uzak yaratıcı öğrenme ortamları ile Doku Koleji Ortaokulu, öğrencilerine kendilerini en doğru şekilde ifade edebilmelerine olanak sunan, farkındalık kazanarak kendi yeteneklerini keşfetmelerini ve hedefler belirleyebilmelerini sağlayan bir program sunmaktadır.

Akademik müfredattın çeşitlendiği ve branşlaşmanın güçlendiği bu dönemde öğrenciler ulusal ve uluslararası alanlarda akademik, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere de yönlendirilmektedir.

MİSYONUMUZ

Gerçek potansiyelimizi, eleştirel düşünce ve etkin işbirliği ile dünyaya anlamlı katkılar sunarak keşfedip geliştirmek.

HEDEFLERİMİZ

Titiz bir özveriyle gelişmeye ve yeniliklere daima açık bir okul olarak, nitelikli ve her yerde fark edilen çalışanlarımız, öğrencilerimiz, mezunlarımız ve çevremizle tanınan ve tercih edilen bir kurum olmayı amaçlıyoruz. DOKU KOLEJİ, başarıları ve eğitime olan katkılarıyla dünya çapında örnek bir kuruluş olmayı hedeflemektedir. Böylelikle birlikte çalıştığımız her bir ortağımız ve/veya bireyin özerkliğine ve aynı zamanda diğer tüm bireylerle işbirliği ve uyum içinde olmalarına inanıyoruz.