şehrin içinde doğa
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Müzik Atölyesi

Doku Koleji’nde müzik eğitiminin temel amacı, gelişimleri bir bütün içerisinde desteklenmiş, ritmik, işitsel ve müziksel yetenek ve yeterliklerini keşfetmiş, müzik algısı ve kültürü ile öz denetimi ve sosyal becerileri gelişmiş bireyler yetiştirmektir.

Öğrencilerimizin, müzik yoluyla estetik algılarını, yaratıcılık ve yeteneklerini geliştirmeleri,  duygu, düşünce ve deneyimlerini ifade etmeleri, yerel, bölgesel, ulusal, uluslararası müzik kültürlerini tanımaları, bireysel ve toplu olarak, nitelikli, değişik türlerde şarkı dinleme, söyleme ve çalma etkinliklerine katılımları, müziksel algı ve bilgilerini geliştirmeleri öncelikli amaçlarımızdandır.

Anaokulu ve 1.sınıflarımızda, piyano eşliğinde davul, marakas, ritim çubukları, tef, zil gibi aletlerle yaptığımız perküsyon ve ritim çalışmaları ile müziğe olan bakışı ve ilgisini pekiştirdiğimiz öğrencilerimizin, 2.sınıftan itibaren ukulele çalarak müzik yolculuklarını devam ettiriyoruz.

Hafta sonları kulüp bünyesinde açtığımız bireysel ilerlemeyi sürdürecek derslerle de öğrencilerimizin ilgi ve alanlarına göre gelişimlerini destekliyoruz.