info@bursadokukoleji.com
şehrin ilk montessori okulu!..
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Bilişim-Robotik Atölyesi

BİLİŞİM VE ROBOTİK ATÖLYESİ

Doku Koleji’nde Bilişim teknolojileri eğitimimiz, öğrencilerimizin teknoloji okur yazarı olmalarına ve branş derslerindeki sunum tekniğini desteklemeye yöneliktir. Öğrencilerimizin problem çözme becerilerini geliştirmek için algoritma, kodlama, arttırılmış gerçeklik, 3D oyun tasarımı ve robotik çalışmaları yapılmaktadır.

Robotik ve Kodlama eğitimi öğrenme ve yenilenme becerileri, yaratıcılık ve yenilenme becerileri, eleştirel düşünme ve problem çözme becerileri, iletişim ve işbirliği becerilerini geliştirmemizi sağlamaktadır.

Doku Koleji’nde yapılan çalışmalarda, Robotik-Kodlama sadece verilen materyalin kodlanması değildir. Eldeki materyaller ile çalışan bir ürün çıkarmak da robotik kodlamanın yaratıcılık kısmında yer almaktadır. Önce hayal edilir, ürün tasarlanır ve kodlanarak çalışır hale getirerek yaratıcılığın kazandırılması hedeflenmektedir.

Kodlanan ürünün çalışmaması, kodlarda ki  hata, ürün tasarımında ki sorun gibi ürün çıkarma sürecinde ki problemler ve hatalarla karşılaşabiliriz. Çocukların karşılarına çıkan bu durumda kazandıkları ve geliştirdikleri problem çözme becerisi ile sorunların üstesinden gelmeleri kolaylaşmaktadır. Kazanılan bu beceriyi hayatlarının içine entegre ederek önlerine çıkan sorunlar karşısında çözüm üretebilmeleri sağlanmaktadır.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYIN

Doku Koleji’nin eğitim sistemleri ve materyalleri hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizleri arayın!.. İletişim Hattımız: 0224 888 0 222, info@bursadokukoleji.com