şehrin içinde doğa
ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Astronomi-Uzay Atölyesi

ASTRONOMİ-UZAY ATÖLYESİ

Astronomi, insanların başlarını kaldırıp gökyüzüne baktığı gün başlamış olan en eski bilim dallarından biridir. Astronomi atölyesinde de bu ilk günden günümüzdeki modern astronomiye uzanan gelişmeler ve yenilikler ışığında; uzayı, yıldızları, takımyıldızları ve gezegenleri tanımaya ve anlamaya çalışılmaktadır. Teleskoplar, roketler, uzay araçları ve yapay uydular hakkında bilgiler edineceğiz. Ayrıca çeşitli yaş gruplarına göre değişen deney ve etkinlikler yapılarak, teorik bilgilerin uygulama ile daha basit ve  kolay bir şekilde herkes tarafından anlaşılması amaçlanmaktadır.

Doku Koleji’nde asıl hedef ise bir araştırma olan gök bilimini her yaştan öğrenciye tanıtmak ve onlardaki bilimsel araştırma merakını harekete geçirmektir.

Çocuklar için en iyi öğrenme yollarından biri de oyundur. Eğlenerek öğrenebilecekleri oyunlu etkinlikler hem doğayı tanırlar, keşfederler hem de doğa korumanın önemini kavrarlar. Fen ve doğa çalışmaları çocukların, ilgi alanlarını genişletmesi, onlara, daha etkili düşünme yollarını öğretmesi, problem çözme yeteneklerini geliştirmesi açısından önemlidir. Çocuklara kendi gözlem ve deneyimleri ile araştırma ve keşfetme imkânı sağlayan özel bir atölyedir. Bu atölyede, çocukta yaradılıştan gelen merak duygusu ve keşfetme dürtüsü, projeler ve deneylerle desteklenir ve geliştirilir.

Bitki ve hayvan grupları üzerine kurulan özel eğitimler sayesinde, çocukta doğaya karşı sevgi, sorumluluk alma, takdir etme, takdir edilme, koruma, devamlılığını getirme gibi çocuğu başarıya ve sağlıklı bir birey olmaya yönlendirecek duygular desteklenir ve geliştirilir.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYIN

Doku Koleji’nin eğitim sistemleri ve materyalleri hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizleri arayın!.. İletişim Hattımız: 0224 888 0 222, info@bursadokukoleji.com